Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 GRATIS!  LÆS DET NYE "GRAVIDA" GRATIS

Læs den nye udgave af GRAVIDA - et GRATIS magasin til dig med alt om den positive graviditet og fødsel. Læs det gratis her


Lejo

21-03-2011 kl. 21:51

Set af 325

Hej lillebitte

Jeg var til scanning på 20. dagen sidste onsdag og skulle have været igang med nedregulering med suprecur (havde jeg håbet på).
Men - og åh hvor er det irriterende - jeg pletbløder indimellem pga livmoderhalskatar, og min læge var så bange for, om det kunne være min menstruation, der var begyndt.
Så jeg har en tid til scanning i morgen, og så vil han vurdere ud fra scanningen af folliklernn, samt hvordan jeg har blødt, om jeg kan starte op med suprecur.
Det er noget med, at hvis man starter op med nedregulering på det forkerte tidspunkt, så går der helt kuk i det, og så skal jeg holde en lang pause, inden jeg kan komme igang med 2. forsøg - kan ikke redegøre nærmere for det, for jeg kom direkte fra nattevagt, så jeg var temmelig træt på det tidspunkt;-)
Så jeg ved ikke rigtig, hvad jeg skal håbe for i morgen. Vil jo rigtig gerne igang, men på den anden side, så skal der jo også være styr på tingene, inden vi går igang - så jeg må jo bare høre, hvad han siger i morgen.
Hvor langt er du i dit forsøg? Behandlingsforsøgene er jo heldigvis ikke så lange for IUI:-)
Kh Lejo




Dette er et svar til Er der andre

af lillebitte (21-03-2011 kl. 20:45)




Tilbage til oversigten




GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.





© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook