Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 NYT!  LÆS DET NYE "MIN BABY" GRATIS

Læs den nye udgave af MIN BABY - et GRATIS magasin til dig med alt om det bedste vi har. Læs det gratis her


Maria

04-12-2019 kl. 22:27

Set af 727

Tak fordi du gav dig tid.

Du har ret i, at det er to meget forskellige problemstillinger, men de falder oven i hinanden synes jeg.

Det jeg ikke har forklaret er, at der udover min mand og jeg ikke er andre end mine svigerforældre der giver børnene gaver i år.
Derfor er det i den grad noget der kan mærkes under juletræet når både min mor og min mands søster ikke længere giver gaver.

Når jeg siger jeg har lagt min mor på is, så skal det ikke forstås sådan, at jeg ikke tager hendes opkald osv. Jeg har trukket mig, for lige at samle mig..Jeg har intet hørt fra hende i fjorten dage.Hun har opført sig meget urimeligt her synes jeg. Det ville have været rart hvis hun havde sagt, jeg er ked af at I ikke kunne komme, det sårer mig...I stedet for at gøre noget så drastisk som at skubbe os og børnebørnene fra sig for måske at få opmærksomhed?. Derfor synes jeg, at det er super urimeligt hvis jeg skal undskylde...normalt er jeg ikke stædig- men jeg synes virkelig ikke det her er min skyld.

Mht til faster må vi finde ud af om hun slet ikke vil have vi giver noget, eller om vi godt må give f.eks en oplevelse eller penge på deres konto.




Dette er et svar til Det er jo to forskellige problemer

af KamillaS (04-12-2019 kl. 22:05)




Tilbage til oversigten




GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.





© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook