Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 GRATIS!  LÆS DET NYE "GRAVIDA" GRATIS

Læs den nye udgave af GRAVIDA - et GRATIS magasin til dig med alt om den positive graviditet og fødsel. Læs det gratis her

Skriv et svar

Læs venligst retningslinjerne før du skriver et indlæg.

Du er ikke logget ind, og dit indlæg bliver derfor vist som et indlæg fra en ikke-registreret bruger. Hvis du ønsker, at dit indlæg bliver vist som et indlæg fra en registreret bruger, skal du logge ind på "Din side", før du skriver et nyt indlæg.

Klik på "Dine oplysninger" under Din side og skriv det kaldenavn, der skal stå som afsender, når du skriver nye indlæg, så andre brugere kan identificere dig.

Fornavn:
Overskrift:

Tekst:
OBS! Reklamer/køb/salg er ikke tilladt!

Overhold venligst vores retningslinjer. Bevidst overtrædelse medfører blokering af din IP-adresse (som er 172.69.214.186)


Dit indlæg må max. fylde 1600 tegn. Du har 1600 tegn tilbage.


(klik kun 1 gang)

Du besvarer nedenstående indlæg

Lyder som min dreng..

Han er 4½ år. ;o)

Og det lyder meget godt til min dreng, aktiv, tit for aktiv, det eneste der ikke helt passer, er det med at kunne sidde stille i 45 min og lave feks perleplade. Det gør han ikke.
Men der varbesøg af en dyrlæge for ikke ¨ås længe siden i BH, og der kom pædagogerene og fortalte lidt overrasket, at han sad virkelig interesseret og lyttede med ;o)

Kommer han i skoven, hvor der ikke er så mange regler, er han meget nemmere at have med at gøre.. ;o)
At sidde stille på en stol, er et mareridt, både for mig som mor, og ham som barn. Skulle han selv bestemme, skulle han gå rundt og spise :o(
Han hørelse er selektiv, han hører hvad han vil.. :o)

Han er hvad man vil kalde en dreng med stort D, og en dreng med gang i :o)

I sommers var der dog flere der spurgte om han havde AD/HD pga hans aktivitets niveau. Men ejg tror det ikke, han er bare dreng.. ;o)

Mona

Skrevet af monnamor (03-10-2010 kl. 17:14)



GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.




© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook