Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 NYT!  LÆS DET NYE "MIN BABY" GRATIS

Læs den nye udgave af MIN BABY - et GRATIS magasin til dig med alt om det bedste vi har. Læs det gratis her

Mødregruppe: September 2012

Læs venligst vores retningslinjer før du skriver et indlæg.

Skriv et svar

Du er ikke logget ind, og dit indlæg bliver derfor vist som et indlæg fra en ikke-registreret bruger. Hvis du ønsker, at dit indlæg bliver vist som et indlæg fra en registreret bruger, skal du logge ind på "Din side", før du skriver et nyt indlæg.

Klik på "Dine oplysninger" under Din side og skriv det kaldenavn, der skal stå som afsender, når du skriver nye indlæg, så andre brugere kan identificere dig.

Fornavn:
Overskrift:

Tekst:
OBS! Reklamer/køb/salg er ikke tilladt!

Overhold venligst vores retningslinjer. Bevidst overtrædelse medfører blokering af din IP-adresse (som er 172.69.130.15)

Dit indlæg må max. fylde 1600 tegn. Du har 1600 tegn tilbage.


(klik kun 1 gang og vent)

Du besvarer nedenstående indlæg

Hejsa

Det er da helt rart at se lidt liv herinde ;o)
Jeg synes min datter lyder meget som din, så det er nok helt almindeligt, det husker jeg bare ikke fra de andre børn. Anja sover også rigtig godt om natten, og stort set ikke om dagen, kun nogle små lure, dvs hvis jeg gad sidde med hende når hun sov ville hun kunne sove flere timer, men det gør jeg ikke, så 15-20 min efter hun er lagt ind vågner hun igen. Og det er også bare mor mor mor hele dagen, Hun er så ikke specielt sur, men hun er bestemt ikke tilfreds med at sidde ved andre ret lang tid ad gangen. Og hun kan ikke lide at være i byen, dvs på besøg hos andre. Så der er noget at arbejde med.

Mht jalouxi synes jeg slet ikke det forekommer, og synes heller aldrig jeg har oplevet det, jeg har altid været god til at lade de/de store komme til når de gerne ville, ladet dem hjælpe med alt hvis de havde lyst. Det eneste der er af jalouxi er at hende på 3½ år af og til gerne vil have hvis babyen ikke er hos mig eller far og så er det bare den anden der skal holde hende. Hvis jeg sidder med den lille kan hun finde på at sige jeg synes ikke babyen skal være hos dig men far skal holde hende og omvendt, og så er det fordi hun vil op og sidde hos en. Og det har vi ladet ske og nu er der ingen ting for hun har jo fundet ud af at der stadig er plads til hende. Alvorlig jalouxi har jeg aldrig oplevet herhjemme.

(Fortsætter)

Skrevet af Lena30 (10-11-2012 kl. 09:32)


GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.








© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook